AndroIRC Nedir ve Nasıl Kullanılırmobil sohbet uygulaması

AndroIRC Sohbet, AndroIRC Chat, Mobil Sohbet, Mobil Chat uygulamaları hakkında bilgi.

AndroIRC Tanımı ve Kurulumu

AndroIRC,  kullanıcıların iRc Sohbet Siteleri ile bağlantı kurabilmeleri için hazırlanmış Mobil Sohbet ( mIRC ) uygulamasıdır.

Evet  arkadaşlar uygulamayı telefonumuza kurup, sitemizin ayarlarını nasıl yapacağız onu sizlere anlatmaya çalışacağım. Android İşletim sistemi olan telefonlarımızın google uygulama magazasına giriyoruz ( Play Store ). Magazanın arama yerine Andoirc yazıp aratıyoruz, gelen uygulama listesinden irc tabanlı Mobil Sohbet uygulaması olan Androirc yi bulup telefonumuza kuruyoruz, kurduktan sonra bir takım ayarlamalar yapmamız gerekiyor, onuda siz değerli kullanıcılarımıza anlatmaya çalışacagım.. Hadi başlayalım 🙂

AndroIRC ‘yi Bulundugumuz Sohbet Sitesine Göre Nasıl Düzenleriz ?

  1. AndroIRC Sohbet uygulamasının Yüklemesi bittikten sonra Sohbet uygulamızı açıp sağ üst köşede 3 nokta var ona tıklıyoruz.
  2. Çıkan ekranda “AYARLAR” seçeneğine tıklıyoruz.
  3. Açılan ekranda “Takma Isime” tıklayıp ( Takma İsim yani Niçkinizi ) gireceğiniz yer, nickimizi girip tamama basıyoruz.
  4. “Alternatif” bölümüne geliyoruz burada sizden ikinci bir Nick istiyor orayada kullandığınız ikinci nickinizi ekleyip tamama basıyoruz.
  5. “İdent” bölümüne geliyoruz buraya sevdiginiz bir kelime ekleyebilirsiniz ( Master, Root, Suskun ) ve benzeri gibi yazıp tamama basıyoruz. Not: Türkçe karakter kullanmayın hata veriyor! Bu alanı bitirdiysek geri gidiyoruz.
  6. Ayarlar listesinde “SUNUCULAR” kısmına tıklıyoruz. Açılan ekranda belirtilen sunucu listesinden birini seçip düzenleye basıyoruz. ISIM yerine bulundugunuz sitenin adını yazıyoruz “Sohbetevi” gibi, ADRES yerine bulunduğumuz irc sohbet sitesinin adresini giriyoruz “irc.sohbetevi.org” gibi yazıp tamama basıyoruz, aşağı iniyoruz  yukarda belirttigimiz gibi yine Takma Isim, Alternatif, Ident alanlarını kendimize göre düzenleyip kapatıyoruz, “Karakter Kümesi” bölümünü açalım seçenekler arasında ISO-8859-9 u seçip tamama basıyoruz. Son olarak listenin en altında “Özel IRC Komutları” alanı var, oraya nick şifrenizi “Örnek: /ns identify sohbetevi” şeklinde giriyoruz eğer sitede adminseniz mobil klavyenin sağ alt kısmındaki ok işaretine basıp bi alta iniyoruz. Orayada eğer site adminiyseniz “Örnek: /oper Sohbetevi 123456” şeklinde oper bilgilerimizide girip tamama basıyoruz..
  7. Hepsi bu kadar umarım bu makalemde siz değerli irc sohbet kullanıcılarına yardımcı olabilmişimdir.

Hoş SohbetLer Dilerim..

Önceki yazımızda « makelemiz var.AndroIRC Nedir ve Nasıl Kullanılır İle Benzer Sohbet YazılarıAndroIRC Nedir ve Nasıl Kullanılır Yazına yapılan yorumlarYorumlar (7 Yorum)

Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?