Mobil Sohbet OdalarıMobil Sohbet

Mobil Sohbet Odaları

Selam arkadaşlar, bu yazımızda teknolojinin gelişimiyle beraber, gelişen uygulamalari anlatmaya çalışacağım.

Biliyorsunuz ki internet artık hayatımızın bir parçası oldu, 1985 yılında internet kullanılmaya başlandı. 1990’da Sir Tim-Berners Lee tarafından ilk web sitesi hazırlandı. O günden bu güne internet alanında sayısız gelişmeler oldu ve beraberinde bir çok web siteleride kuruldu.

Bu web sitelerinden biride yazışarak hizmet veren sohbet siteleri oldu. İlk yazılı sohbet aracı olarak irc adında bir sohbet ortamı  kuruldu. Irc sohbet odaları aracılığı ile  insanlar kendi aralarında sadece yazışarak iletişim halinde oluyordular ve bilgi paylaşımlarında bulunuyordular. Bu sistem popüler bir hal almaya başlayınca, farkli alan adalari ile dünya genelinde “Sohbet.Com, Sohbet.Net, Sohbet.Org, Chat.Com, Chat.Net, Chat.Org” gibi sayısız Sohbet sayfaları kurulmaya başladı.

Mobil Chat Sayfaları

Sadece iletisim araci olarak kullanilan sistem, internetin gelismesi ile farkli iletişim alanları sanal dunyada yer almaya başladı. Bunlardan bir kaçını sayarsak “Görüntülü Sohbet Siteleri, Sesli Sohbet Siteleri, Yazılı Sohbet Siteleri, Msn Sohbet Uygulaması, Facebook Sohbet ve paylasim sitesi, Twitter Sohbet ve paylasim sitesi, Skype Sohbet uygulamasi, Instagram Sohbet ve paylasim sitesi, Netlog Sohbet ve paylasim sitesi, Whatsapp Sohbet” gibi sayısız sosyal  paylaşım sayfalari ve sohbet uygulamaları geliştirilmeye başlandı.

Internetin ilk dönemlerinde yazılı iletişim  uygulamalarin başında irc sistemine bağlı mIRC uygulaması yer alıyordu, sadece yazışarak hizmet veren uygulama, bi çok IRC tabanlı yazılı sohbet sitelerinin bir parçası oldu. Hızla gelişen teknoloji internet alanında her geçen dakka farklı değişimlere yol açtı, ve bu gelişmelerden telefon sirketleride nasibini aldı.

Mobil Sohbet Siteleri

Teknolojinin gelişmesi ile beraber gelişen internet yenilenen telefonlarda  bi çok uygulamaya da yer verdi, internetin ilk yıllarında bilgisayar aracılığı ile kullanılan web siteleri ve uygulamalar bugün yerini telefonlara bırakarak, bilgisayarlar popülerliğini geri planda bıraktı. Gelişen sistem Sohbet Siteleri içinde olumlu sonuçlar vermeye başladı. Geçmişe dönüp baktığımız zaman sadece bilgisayar aracılığı ile katıldığımız sohbet siteleri ve web sayfaları şimdi yerini mobile birakti.

Mobil uyumlu tasarımlara sahip web siteleri ve mobil sohbet uyumlu uygulamalar vasıtasıyla   insanlar mobil ağa sahip tüm telefonlarla web  siteleri ile anında iletişim halinde oluyor. Kimisi alış veriş yapıyor, kimisi evini, aracını satışa sunuyor, kimiside Sohbet uygulamaları ile Sohbet Sitelerinin tabanında yer alan odalarda farkli kesimlerden olan, farkli kulturlere sahip insanlarla Sohbet ediyor.

Bedava Mobil Chat

Bizde siz değerli ziyaretcilerimiz için kendi sitemizin tabanında sizlere Mobil Sohbet Odası kurduk. Gelişen teknoloji ile bilgisayar gereksimi duymadan internet ağı olan tüm telefonlarla dilediğiniz yerde dilediğiniz zaman Google Crome mobil web uygulamasi ile, AndroIRC mobil mirc sohbet uygulamasi ile veya sitemize ait mobil Sohbet uygulamasi ile Sohbet Odalarımıza  dahil olabilir, ve size sunduğumuz Bedava Sohbet hizmetimizden yararlanarak farklı kültürlere sahip insanlarla tanışıp arkadaşlık, dostluk kurabilirsiniz.

Önceki yazımızda « makelemiz var.Mobil Sohbet Odaları İle Benzer Sohbet YazılarıMobil Sohbet Odaları Yazına yapılan yorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?